SPOR

Koray Günter: Türkiye’den teklifler var ama…

İtalya Serie A´da Hellas Verona forması giyen Koray Günter, İtalya´daki corona virüsünün tesirlerinden, bu sezonki performansına, gelecek amaçlarından, Türk futboluna kadar birçok hususta Demirören Haber Ajansı´na (DHA) kişisel açıklamalarda bulundu.

Üstün Lig´den teklifler aldığını söyleyen tecrübeli defans oyuncusu, “Türkiye´den gelen teklifler var fakat şu an amacım Avrupa. O nedenle önümüzdeki kısa zamanki planlamamda Türkiye´ye dönmeyi düşünmüyorum. İlerleyen vakitlerde Türkiye´ye dönmeyi çok isterim” biçiminde konuştu.

“TÜRKİYE´YE ERKEN GELDİM”

Türkiye´ye genç yaşta geldiğini ve yaşadığı sakatlıklarla birlikte form tutamadığını lisana getiren 25 yaşındaki oyuncu, “Türkiye´ye gelmek benim için biraz erken oldu. 1-2 yıl daha sair bir kulüpte oynayıp, süreklilik bulduktan ve güçlendikten sonra Galatasaray´a gitseydim orada çok farklı bir vakit geçirebilirdim. Fakat bunu kimse bilemez bu benim niyetim. O denli olsaydı biraz daha farklı bir devir geçirebilirdim. Sonrasında da çok talihsiz bir sakatlık geçirdim. Daha sonra da süreklilik bulamadım ve sonra ayrıldım. Her hengam kendimi geliştirme amacındayım. Birinci ve en kıymetli amacım bu. Sonrasında da Avrupa´nın büyük kadrolarında forma giymek istiyorum” diye konuştu.

“OKULDA DERSTEYKEN KLOPP ARADI”

Borussia Dortmund´un genç kadrosuna oynarken o vakit A grubun teknik yöneticisi Jürgen Klopp´tan gelen telefonla A kadro antrenmanına çıkan Koray Günter yaşadığı heyecanı şöyle anlattı:

“Okuldaydım ve dersin ortasında telefonum çaldı lakin açamadım. Değerli olduğunu da düşünmedim. Sonrasında o zamanki öğretmenimden bir ileti geldi. Çabucak aramaya geri dönmemi istedi ve çok değerli olduğunu söyledi. `Lütfen dersten çık ve Brigel´i ara´ diye bir bildiri vardı. Sonra müsaade aldım dersten çıktım ve öğretmenimle konuşurken bana Jürgen Klopp´un aradığını ve öğlen antrenmanında beni A ekipte görmek istediğini söyledi ve sonrasını hatırlamıyorum inanılmaz heyecanlıydım.”

“İTALYA CORONA VİRÜSÜNDEN ÇOK ETKİLENDİ”

Corona virüsünden ötürü İtalya´nın çok ziyade etkilendiğini söyleyen Günter, “Maalesef koranavirüs İtalya´yı her mevzuda etkiledi. Koronavirüs birinci ortaya çıktığında İtalya hem hasta sayısı, hem de meyyit sayısı olarak yüksek rakamlara sahip. Çok üzücü bir durum. Ekonomik durumun da çok berbat olduğunu düşünüyorum. Birden fazla dükkan örtülü. Marketler haricinde her nokta örtük. Birtakım yanlar iflas etti. Yürüyüş yaparken dükkanların saklı olduğunu görüyorum. Çok üzücü bir durum. Bir hafta evvel sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Beşerler maske takarak dışarıyı çıkabiliyor. Umarım en kısa devirde her şey eski haline dönebilir” dedi.

“HER GÜN ÇALIŞIYORUM”

Serie A´nın başlama ihtimaline karşı kendisini hazır tutmak için her gün çalışmalarını sürdüğünü belirten defans oyuncusu, “Kulübümüz tüm futbolcular için program hazırladı. Yine futbola başlarsak hazır bir durumda olmak için meskende çalışma programı yaptılar. Sabah pratiğe çalışıyorum. Hanede kişisel bir alan yaptım. Onun dışında eşimle birlikte sinema izliyoruz, kitap okuyorum, İtalyancamı geliştirmeye çalışıyorum. Akşamları da arkadaşlarımla oyun oynuyoruz” biçiminde konuştu.

“KİMSE BİZDEN BEKLEMİYORDU”

Serie A da Hellas Verona ile birlikte güzel bir seri geçiren Günter, “Hem kadro hem de benim için çok olumlu bir dönem oldu. Seri başında İtalya´da bu başarıyı kimse bizden beklemedi. Herkesi şaşırttık diye düşünüyorum. Ligin en büyük sürprizi bizim grup oldu. Her birimiz için çok düzgün dönem oldu” dedi.

“NE KADAR TÜRK OYUNCU AVRUPA´YA GİDERSE…”

Genç oyunculara daha çokça baht verilmesi durumunda Avrupa kadrolarının da Üstün Lig´den daha çok aktarım yapacağını lisana getiren Günter, “Son vakitlerde bir çok Türk genç oyuncu Avrupa´ya gitti ve muvaffakiyet gösterdi. Ne kadar çok Türk oyuncu Avrupa´ya giderse Avrupa kulüpleri de o kadar çok Türk ligini takip eder. Birinci 11´de 2 yada 3 Türk oyuncu olabileceği bir kural getirilebilir. Yabancı kuralı bağımsız bırakılır ama 2- yahut 3 tane Türk oyuncuyu birinci 11´e monte ederek onları korumuş oluruz. Sonunda Avrupa´ya daha çok Türk oyuncu gelir” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı