POLİTİKA

Erdoğan tek tek hatırlatarak 81 vilayet teşkilatına seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı hasebiyle 81 bölgedeki AK Parti teşkilatlarına videokonferans formülüyle bayramlaşma iletisi yayımladı.

Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

 

“ATTIĞIMIZ ADIMLAR YANLIŞSIZ YOLDA İLERLEDİĞİMİZİ GÖSTERİYOR”

Akrabalarımızla, dostlarımızla içimizden geldiği üzere kucaklaşamamamız, bayram sevincini buruk yaşamış olsak da umudumuz tüm gücüyle ayaktadır.

Türkiye hamd olsun global salgın sürecini muvaffakiyetle yönetmiş ve sonuca yaklaşmıştır.

Attığımız sıradanlaşma adımları sonrasında ortaya çıkan tablo sahih yolda ilerlediğimizi gösteriyor.

Arefe gününden bayram bitimine kadar 4 gün müddetle konutta kalarak savaşımıza destek veren milletimin her bir ferdine sabırları için şükranlarımı sunuyorum.

Yaptığımız fedakarlıkların karşılığını inşallah daima birlikte ziyadesiyle alacağız.

“BIKMADAN USANMADAN ÜŞENMEDEN TEKRAR TEKRAR ANLATMALIYIZ”

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi başta olmak üzere dev eserler ile önümüzdeki günlerde açılışlarını yapacağımız hastaneler sıhhat altyapımızı daha da güçlenmiştir.

Umumî sıhhat sigortamız ile yeniden çok gelmiş çevre yardım ve destek sistemimiz milletimizin sahipsiz olmadığını göstermiştir.

Tek parti devrinden bugüne tek arpa uzunluk yol kat edememiş CHP zihniyetinin ataklara geçmesi gündemde bilhassa boşuna değildir.

Geçtiğimiz cuma günü sizlerle telekonferansla yaptığımız içtimada CHP’nin gerçek yüzünü bir kere daha sergileme imkanı bulmuştuk.

AK Parti’nin demokraside ve iktisatta devletimize kazandırdıklarını bıkmadan usanmadan üşenmeden tekrar tekrar anlatmalıyız.

Evlatlarımızı 70-80 kişilik sınıflardan kurtarırken, üniversite kapılarındaki yığılmaları nasıl önlediğimizi anlatmalıyız.

Yıllarca protestolara bahis olan üniversite harçlarını kaldırdığımızı gençliğimize anlatmalıyız.

Talebelerimize lisansta 550 lira… Nereden geldik buraya 45 liradan. Yüksek Lisansta 1100 lira, doktorada ise 1650 lira kredi burs desteği verdiğimizi, yurtlardaki talebelere aylık 420 lira beslenme yardımı yaptığımızı anlatmalıyız.

Birinci ve orta talimde hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm talebelerimize ders kitaplarını fiyatsız olarak verdiğimizi anlatmalıyız.

Adalet hizmetlerinde mevzuattan altyapıya, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığına kadar değerli gelişmeler kat ettiğimizi anlatmalıyız.

Hakim, savcı sayımızı iki kattan ziyade artışla 21 bine, yardımcı işçi sayısını 138 bine çıkardığımızı anlatmalıyız.

Kişisel müracaat hakkında, HSK’nın tekrar yapılandırılmasından, askeri duruşmaların kaldırılmasına kadar pek çok tarihi adım attığımızı anlatmalıyız.

Güvenlikte, devletimize saldırması için beslenip büyütülen ne kadar örgüt varsa hepsinin başını ezdiğimizi anlatmalıyız.

Tıpkı biçimde organize kabahat örgütlerine de göz açtırmadığımızı anlatmalıyız.

Ulusal Savunma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıkları ile MİT’in başını çektiği güvenlik kurumlarımız arasındaki uyumu geliştirdiğimizi anlatmalıyız.

Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğumuzu 21 bin kilometre ekle 27 bin kilometrenin üzerine, otoyol uzunluğumuzu 1346 km ekle 3 bin 60 kilometreye çıkarttığımızı anlatmalıyız.

Tünellerimizin sayısını 381’e, tünel uzunluğumuzu ise 50 kilometreden 500 kilometreye yükselttiğimizi anlatmalıyız.

Marmaray, Avrasya Tüneli ,Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Karadeniz Sahil Yolu üzere mega girişimlere Kanal İstanbul’u ekleyeceğimizi anlatmalıyız.

Son devirdeki en değerli girişimimiz olan 81 vilayetimizde 81 milyon metrekare millet bahçesi yapacağımızı anlatmalıyız.

Kuvvette, heyeti gücümüzü 57 bin megavat ekle 92 bin megavatta yükselttiğimizi anlatmalıyız.

Her meydanda benzeri muvaffakiyet hikayelerine sahibiz. Biz bunları her fırsatta anlatmalıyız.

“PEK ÇOK SINAMAYI GÜÇLÜ BİR HALDE GÖĞÜSLEMEYİ BAŞARDIK”

Hizmetten nasibini alamamış olanların, yerli ve ulusal her şeye düşmanlık sergileyerek ayakta kalma gayretini ise milletimizin takdirine bırakacağız.

Milletimizin bilhassa bize olan inancına ve tarafı geldiğinde canı pahasına verdiği desteğe layık olduğumuz için Rabbimize hamd ediyoruz.

Sarsıntıdan salgına, Suriye ve Libya’daki gelişmelere kadar pek çok sınamayı yeni idare sisteminin verdiği imkanlar sayesinde güçlü bir halde göğüslemeyi başardık.

2023 BILDIRISI

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hazmedemeyenlerin kişimizi zehirlemesine müsaade vermeyeceğiz. 2023 seçimlerine kadar ağır uğraş içinde olmalıyız.

Bir kere daha Ramazan bayramınızı tebrik ediyorum. Sizlere sevgilerimiz değerlerimi sunuyorum.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı