POLİTİKA

Darbe tehditleri sonrası Erdoğan’ın paylaşımı gündem oldu

Haddini CHP Küme Başkanvekili Özgür Hususî ve CHP İstanbul Vilayet Yöneticisi Canan Kaftancıoğlu’nun darbe tehditlerine reaksiyonlar gelmeye devam ediyor.

 

Skandal tehditlerin akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın lafları içtimaî medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2013 yılında Twitter’dan yaptığı o paylaşımda şu tabirleri kullanmıştı:

 

“Eğer istikbalimize el uzan olursa, şayet bu ülkeyi karıştırmak için kirli tuzaklar kurulursa; biz o elleri kırar, o tuzakları bozarız”KAFTANCIOĞLU’NDAN DARBE İMASI

CHP İstanbul Bölge Yöneticisi Canan Kaftancıoğlu, skandal açıklamasında “Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle yahut öteki bir şekilde… İktidar değişikliği değil bir sistem değişikliğine gidişatı görüyorum ve bu türlü olacaktır” tabirlerini kullandı.

ÖZGÜR ŞAHSI DE DARBE İMASINDA BULUNMUŞTU

CHP Küme Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Hususî de, darbe imalı açıklamalarda bulunmuştu:

“Saray rejiminin, saray tertibinin sonu geliyor. O son bu Atatürk’ün kemiklerini sızlatacak bütün bu atamaları.. Bütün bu liyakatsizliklerin de sonunu getirecek. Herkes şunu bilsin bütün devlet memurları. Hizmetini devlet memuru üzere yapan devlet memurları… Hangi devlete hizmet ettiğini bilen çok bedelli bürokratlar hiç korkmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti devleti gelir, saat üzere işlemeye başlar. O saatin en kıymetli çarkları siz olursunuz. Şayet koltuğunuza liyakatle oturdunuz, devletinize sadakatle çalışıyorsanız.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı