MAGAZİN

Özkan Uğur kimdir? Özkan Uğur kaç yaşında?

Özkan Uğur, çevre medyadaki savlara cevap verdi. Türkiye’nin en değerli ve esaslı kümelerinden olan MFÖ’nün solisti Özkan Uğur içtimaî medyadaki öldü savları sonrasında Instagram hesabından bir bildiri paylaştı. Pekala Özkan Uğur kimdir? Özkan Uğur kaç yaşında?

ÖZKAN UĞUR’DAN ÖLDÜ ARGÜMANLARINA YANIT!

Özkan Uğur, çevre medya hesabından öldü savları sonrası bir bildiri paylaştı. Özkan Uğur, “Sosyal medyada yalan bir haber dolaşıyor. Maatteessüf beni tekrar öldürdüler. Allah’a şükürler olsun yaşıyorum, düzgünüm. Herkese güzel bayramlar. Sevgiler” açıklamalarında bulundu.

ÖZKAN UĞUR KİMDİR?

Evli ve bir evlat pederi olan Özkan Uğur 17 Ekim 1953 de doğdu,dört kardeşin en küçüğü olan Uğurun müzikteki yeteneği daha küçük yaşlarda ortaya çıktı.

1970 yılında daha 17 yaşında Barış Manço Kurtulan Ekspres’te bas gitar çalarak profesyonel müzik hayatına atıldı. Edip Akbayram Dostlar, Ersen Dadaşlar’la çalıştı.

Birebir yılın sonlarına yanlışsız Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in konum aldığı Kaygısızlar öbeğine girdi.

1974 yılında İPUCU 5 lisi ismiyle kurulan yeni öbekte bölge aldı.

1979 ahir askeri vazifesini tamamlayan Özkan Uğur 1980-1983 tarihleri arasında Fuat Güner’le birlikte, Ferhan Şensoy’un “Şahları da vururlar” ve “Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı” isimli oyunlarında müzisyen ve oyuncu olarak konum aldı.

1984te,Ferhan Şensoydan ayrıldıktan sonra MFÖ olarak yoluna devam etti.

1997 yılında Yavuz Turgul’un “Eşkiya” sinemasında birinci oyunculuk kariyeyi başladı.1998-1999-2000 dönemlerinde İstanbul Devlet Oyunu’nda “Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” isimli oyunda konuk sanatçı olarak bölge aldı.

1999da “Aganigi-Naganigi” fındık tanıtım sinemasıyla, oyuncuktaki başarısı daha da geniş kitlelere ulaştı.

“İkinci Bahar”, “Yeter Anne” ”Cennet Mahallesi” isimli televizyon serilerinde oyunculuk yeteneği ile tüm tv ızleyicilerinin beğenisini kazanan Uğur “Ağırlığınca Altın” ve Özkan la Kaç Para isimli yarış programlarında nispeten başarılı bir sunuculuk örneği gösterdi

Sinan Yavuz’un direktörlüğünü yaptığı “Komiser Şekspir” sinemasındaki rolü oyunculuktaki muvaffakiyetini birkez daha kanıtladı.

Gişe hasılat rekorları kıran Gora isimli sinemasındaki rolü ile Uğur film severlerden büyük beğeni topladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı