MAGAZİN

Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah sinemasının oyuncuları ve konusu…

Ata Demirer’in birinci film sineması Eyvah Eyvah bu akşam TV’de yayınlanacak. Klarnetçi Hüseyin’in hayatından sefalı bir kısmı mevzu alan Eyvah Eyvah nerede çekildi? Eyvah Eyvah oyuncuları kimler, konusu ne? İşte sinema hakkında merak edilen ayrıntılar…

EYVAH EYVAH NEREDE ÇEKİLDİ?

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği Eyvah Eyvah sinemasının çekildiği mekanlar en az sinema kadar dikkat çekiyor. Denizin hoşluğu ve hayatın sakinliği ile perdeye yansıyan Geyikli kasabası, Çanakkale’de bulunuyor. Çanakkale, Ezine kazasına bağlı olan kasabanın çabucak her mekanının kullanıldığı sinemanın galası da burada bulunan meydanda gerçekleştirildi. Zeytin ve zeytinyağı ile tanınan Geyikli kasabası, serinin birinci sinemasından sonra Eyvah Eyvah’ın çekildiği mahal olarak tanınıyor. Hüseyin’in pederini aradığı İstanbul sahnelerinde ise mekan seçimi olarak Taksim, Cihangir’in yanı sıra İstanbul’un Avrupa yakasının farklı semtleri öne çıkıyor.

EYVAH EYVAH OYUNCULARI

Sinemanın başrolü klarnetçi Hüseyin’e, hikayenin ve senaryonun da sahibi olan Ata Demirer hayat veriyor. Güldürü hikayelerinin hemne beyaz perde, hem TV hem de gösterim sahnesinde en başarılı isimlerindne biri olan Demet Akbağ ise Firuzan rolüyle Ata Demirer’e eşlik ediyor. Hemşire Müjgan rolünü Özge Borak üstlenirken duayen oyuncular Tanju Tuncel ve Salih Kalyon da takımda nokta alıyor.

Bican Günalan, Caner Alkaya, Şehsuvar Aktaş üzere isimlerin de bölge aldığı sinemanın senaryosu Ata Demirer’e ilişkin. Direktörlük koltuğunda ise Hakan Algül oturuyor. Sinemanın yapımcılığını Yılmaz Erdoğan ve Necati Akpınar’ın üstleniyor.

EYVAH EYVAH KONUSU

Eyvah Eyvah sineması, klarnetçi Hüseyin’in hayatından sefalı bir kısmı bahis alır. Klarnetçi Hüseyin, yaşadığı kasabada klarnet çalarak geçimini sürdürür. Onu büyüten ninesi ve dedesi ile birlikte yaşar. bir gün kazaya tayin olan Müjgan’ın gelişi ile aşkla tanışır. Müjgan’ın gönlünü kazanmak isterken hiç beklemediği bir haber ile karşılaşır. Öldü zannettiği pederi hayattadır.

Hüseyin hiç tanışmadığı pederini bulmak için İstanbul’a gelir. Kasaba hayatının saflığında yaşayan Hüseyin birinci günlerde İstanbul’a ve kişilerine entegrasyon sağlamakta zorluk çekse de dürüstlüğü ve pederini bulma isteği ile kente ayak uydurur. Burada önüne çıkan müzikçi Firuzan pederini bulmak konusunda Hüseyin’e yardımcı olacaktır. Gelgelelim talihsizlikler ve sefalı durumlar Hüseyin’in de Firüzan’ın da peşini bırakmaz. Hüseyin’in pederini bulma uğraşı başına umulmadık şeyler açar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı