İÇ HABERLER

“Vefalı eller” kapı kapı dolaşarak yaşlılara kandilli tepside sahur yemeği ikram etti

Tunceli’de Vefa Çevre Destek Kümesi tarafından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle meskenden çıkamayan yaşlı ve kronik rahatsızlığı olanlara Kandilli tepside sahur yemeği dağıtıldı.

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların muhtaçlıklarını gün içerisinde karşılayan, Valilik koordinesindeki Vefa Çevre Destek Kümesi, gece saatlerinde de yaşlıların yardımına koşuyor.

Polis, jandarma ve çeşitli kamu kurumlarında çalışanlardan oluşan Vefa Çevre Destek Öbeği üyeleri, 155, 156, 112 numaralarını arayan vatandaşların gereksinimlerini karşılamak için gelen ihbarları kısa vadede değerlendirip vatandaşların meselelerini çözüyor.

Çalışmalarını gece de sürdüren ve mahsusen muhtaçlık sahibi yaşlıları unutmayan hizmetliler, ramazan münasebetiyle yaşlılar için peynir, zeytin, bal, yağ, domates ve salata üzere yiyeceklerden oluşan sahur tepsisi hazırladı.

Vazifeliler, her birinde munfasıl münferit kandil olan sahur tepsilerini, kapı kapı dolaşıp meskenlerine kadar götürdükleri yaşlılara ikram etti.

Böylelikle, Osmanlı’dan gelen “kapı kapı dolaşarak sahur yemeği ikram etme” geleneğini yaşatan hizmetliler, hem geleneğin unutulmamasını sağladı hem de yaşlıların gönüllerini fethetti.

Sahur tepsilerini alan muhtaçlık sahibi yaşlılar da hizmetlilere teşekkür edip memnuniyetlerini lisana getirdi.

Kaynak: AA

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı