GÜNDEM

Tuzla Kızılay’dan Ramazan’da sıcak yemek yardımı

Yeni tip koronavirüs (korona virüs) önlemleri kapsamında vatandaşların muhtaçlıklarının giderilmesi gayesiyle oluşturulan Vefa Toplumsal Destek Öbeği bünyesinde faaliyet yürüten Türk Kızılay Tuzla bürosu ramazan ayı boyunca 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan, engelli, yetim ve fakir ailelere sıcak yemek ve ramazan pidesi dağıtmaya başladı.

Yemekler her gün yaklaşık 25 istekli aracılığıyla evvelden belirlenen ailelerin konutlarına ulaştırılıyor.

Türk Kızılay Tuzla büro Yöneticisi Sebahattin Demirci kazadaki muhtaçlık sahibi vatandaşlara bu ramazanda da yardım eli uzatmak için çalıştıklarını belirterek, “Türk Kızılay Tuzla büromuzun ekleriyle gereksinim sahiplerine konutlarında iftarlık yemek dağıtımına başladık. 155-156 çevre vefa hattına gereksinim talebinde bulunan tüm ailelerimize de azık, paklık materyali, pide, su üzere dağıtımlarımız devam ediyor tabirlerini kullandı.

Demirci “bir günlük iftar menüsü de benden olsun’ kampanyası kapsamında esnafımızın, vatandaşlarımızın ekleriyle her gün sıcak yemek çıkartacağız. yemeklerini kapılarına şahsen ekiplerimiz götürerek, onların hanelerinden çıkmalarını da engellemiş olacağız. bu ailelerimize azık, beslenme ve hijyen kolileri vererek eksiklerini tamamlamış olacağız diye konuştu.

Ramazan ayı boyunca 25’e yakın istekli ile faaliyetleri yürüteceklerini lisana getiren Demirci, eği bulunan tüm bağışçılara teşekkür etti.

KIZILAYLA 23 NİSAN…

Kızılay Yöneticisi Demirci, geleceğe dair umudumuz olan evlatların sevgi dolu yerküresinde, düşleri üzere şık bir bayram için kolları sıvayan türk kızılay tuzla bürosu sürprizlerle bayramda evlatların sevincine ve coşkusuna ortak oldu.  demirci tüm yerküre evlatlarını çok seviyoruz 23 Nisan Evlat Bayramı kutlu olsun dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı