GÜNDEM

Sıhhat çalışanlarında koronavirüs çıktı: Hastane süreksiz olarak kapatıldı

Manisa’nın Saruhanlı kazasındaki Devlet Hastanesinde çok sayıda sıhhat çalışanında korona virüs testinin olumlu çıkması üzerine valilik tarafından hastanenin poliklinik ve yataklı servislerinin kapatıldığı bildirildi. Hastanenin yalnızca acil servis kısmının hizmete devam ettiği bildirildi.

 

 

YALNIZCA ACİL SERVİS HİZMETE DEVAM EDECEK

Manisa Valiliğinden yapılan açıklama şöyle: “İlimiz Saruhanlı Kazası Devlet Hastanesinde hizmet yapmakta olan çalışanda korona virüs vakalarında artış tespit edilmesi üzerine, Bölge Sıhhat Müdüriyeti Kamu Hastaneleri Başkanlığı ve Saruhanlı Devlet Hastanesi Enfeksiyon Denetim Komitesinin kararı ile korona virüs salgınının yayılmasını önlemek hedefiyle Saruhanlı Devlet Hastanesi yataklı servisleri ve polikliniklerde verilen sıhhat hizmetlerine muvakkat müddetliğine ara verilmiş, hastanede yatan hastalar gerekli tedbirler alınarak Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.

 

 

korona virüs testi olumlu çıkan hastane işçisi tedavi altına alınmış, müspet vaka temaslılarına ait filyasyon çalışmaları başlatılmıştır. Bu süreçte hastanede acil servis hizmetleri verilmeye devam edecek olup, acil servise başvuran hastaların denetimleri hastane bahçesine kurulan triaj çadırında yapılacaktır”.

KAYNAK: İHA
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı