GÜNDEM

PKK’nın katlettiği ailelerde hüzünlü bayram

Sur kazasına bağlı Tanışık köyü Dürümlü mezrasında, 12 Mayıs 2016 tarihinde PKK’lı teröristler tarafından 15 ton bomba yüklü kamyonun patlatılması sonucu 16 köylü şehit olurken, 23 kişi de yaralandı.

 

 

Bu yıl da bayramı buruk geçiren Tanışıklılar, sabah saatlerinde teröre kurban verdikleri 16 yakınını mezarları başında ziyaret etti. Mezar başında, evlatlar, gençler gözyaşı döküp, teröre lanet okudu.

 

 

‘ONLARSIZ GEÇEN 9 HÜZÜNLÜ VE ACILI BAYRAM’

Terör hücumunda 2 kardeşi, amcası ve 5 kuzenini yitiren Çelebi Yaman (45), onlarsız geçen 9’uncu bayram olduğunu söyledi. Yaman, “Onlarsız geçen 9 hüzünlü ve acılı bayram. Yakınlarımızın mezarı ziyaret edip, evlatlarıyla, yeğenleriyle bir arada gelip dua okuduk. Bu akında kardeşlerim, amcam ve kuzenlerim şehit oldu. Bunu yapanın Allah belasını versin. Allah, PKK’nın belasını versin. Kürt halkı, PKK’nın ne olduğunu öğrenmek istiyorsa, Tanışık köyündeki 16 şehidin mezarını gelip görsünler. Katliam nasılmış görsünler. PKK, kimi katlediyor, kime hizmet veriyor, gelip görsünler” dedi. 

’16’SI DA CANIMIZ CİĞERİMİZDİ’

Pederi, ağabeyini ve 7 amcasını teröre kurban veren Mehmet Yaman (22) ise “Ben, babamı, ağabeyimi, amcalarımı kaybettim. 16’sı da canımız ciğerimizdi. 9 bayramdır kimsenin elini öpemiyorum, tokalaşamıyorum. 4 yıldır onlarsız bayramı geçiriyoruz. Bu acıyı unutamıyoruz. PKK ve HDP Kürt halkını savunduğunu söylüyor. Bu mezarda yatanların hepsi Kürt’tür. Bunları katlettiler” diye konuştu.

KAYNAK: DHA
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı