GÜNDEM

Oda TV’nin ‘bekçilerin ekmek alan vatandaşları darp ettiği’ savı yalan çıktı

Oda TV’nin Eyüp’te ekmek almaya çıkan vatandaşları bekçinin darp ettiği haberi yalan çıktı.

BEKÇİLER, İKİ ÖBEĞIN ARBEDE ETMESİNİ AYIRMAK İSTEDİ, TAARRUZA UĞRADI

Morgül Sokak ve Esen Sokak kesişiminde iki kümenin kendi arasında arbede ettiği, Çarşı ve Mahalle Bekçi ekiplerinin kelam konusu öbekleri uyarması üzerine Anıl Kahraman ve Onur Baysal’ın bekçilere saldırdığı öğrenildi.

Anıl Kahraman’ın İ. Ç. isimli çarşı ve mahalle bekçisine tekme attığı, İ.Ç.’nin sağ tarak kemiğinde kırık meydana geldiği, Onur Baysal’ın da, sol yüzük parmağını ısırması sonucunda İ.Ç.’nin tırnağının koptuğu bildirildi.

Anıl Kahraman ve Onur Baysal hakkında vazifeli memura mukavemet ve 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu 282. hususunu ihlalden süreç yapıldığı öğrenildi.

HIKAYE NASIL GELİŞTİ?

Eyüpsultan Kaza Emniyet Müdüriyeti Devriye Ekipler Amirliği’ne bağlı çalışan Çarşı ve Mahalle Bekçi ekiplerinin; Esentepe Mahallesi Morgül Sokak Esentepe Parkı içerisinde hengame olduğuna yönelik ihbar üzerine yere geçtiği öğrenildi.

Çarşı ve Mahalle Bekçi ekipleri; laf konusu arbedenin Morgül Sokak ve Esen Sokak kesişiminde iki öbeğin kendi arasında arbede ettiği tespit etti.

Bekçiler; sokağa çıkma kısıtlamasını hatırlatarak kelam konusu şahıslara kimlik malumatlarını sordu. Anıl Kahraman ve Onur Baysal’ın, Çarşı ve Mahalle Bekçi ekiplerince gözaltına altına alınmak istendiğinde direndiği öğrenildi.

BEKÇİNİN SAĞ TARAK KEMİĞİNDE KIRIK MEYDANA GELDİ, TIRNAĞI KOPTU

Anıl Kahraman, İ. Ç. isimli çarşı ve mahalle bekçisine mukavemette bulundu ve vaka sırasında sağ eline tekme attı. İ. Ç.’nin sağ tarak kemiğinde kırık meydana geldi.

Onur Baysal’ın da; sol yüzük parmağını ısırması sonucunda İ.Ç.’nin tırnağının koptuğu öğrenildi.

ÜST DUDAKTA YIRTIK, SOL YÜZÜK PARMAĞINDA DOKU ZEDELENMESİ

Oluşan arbede esnasında Anıl Kahraman’ın A.P. isimli vazifeli memura baş atması sonucu A.P.’nin üst dudağında yırtık ve sol yüzük parmağında doku zedelenmesi meydana geldiği öğrenildi.

DUDAĞI PATLADI, ÇENE VE BOYUN ORTAMINDA ZEDELENME OLDU

Ü. K. isimli Çarşı ve Mahalle Bekçisi’nin üst dudağına aldığı baş darbesiyle dudağı patladığı, çene ekleminde ve boyun nahiyesinde zedelenme meydana geldiği tespit edildi.

Güvenlik güçlerinin; Anıl Kahraman ve Onur Baysal’ın hizmetli memurların elinden kaçmak istemesi ve mukavemette bulunmasından ötürü orantılı güç kullanılarak kelepçe marifetiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Anıl Kahraman, Onur Baysal, T. K. ve S. Ö.’e 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu 282. hususuna istinaden 3 bin 182 Türk Lirası para cezası uygulandığı öğrenildi.

2 GÜNLÜK İŞ GÖREMEZLİK RAPORU

Eyüpsultan Devlet Hastanesi’nin; U.K. isimli vazifeli memura 2 gün iş göremezlik raporu verildiği öğrenildi. A.P. isimli memurun da darp-cebir raporu aldığı tabir edildi.

10 GÜNLÜK İŞ GÖREMEZLİK RAPORU

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ayakta tedavi yapılan İ.Ç. isimli memurun da, 10 günlük iş göremezlik raporu ile birlikte darp-cebir raporu aldığı öğrenildi.

KAYNAK: SABAH, KENAN KIRAN
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı