GÜNDEM

Kentler arası seyahat yasağı 7 vilayette kaldırıldı! Seyahat yasağı kaç gün uzatıldı?

Corona virüs önlemleri kapsamında 31 bölgede kentler arası seyahat yasağı getirilmişti. Vatandaşların memleketlerine şahsi araçları ile seyahat etmesi ve bu süreçte yaşanan yoğunluğun ve salgın tehlikesinin önüne geçebilmek için İçişleri Bakanlığı kişisel araçlar da dahil olmak üzere 15 gün mühlet ile seyahat kısıtlaması kararı aldığını bildirmişti. Beklenen müddet 3 mayıs itibari ile sona erdi. Gelgelelim bakanlık dün duyurduğu karar ile yasağın 4 Mayıs Pazartesi Saat 24.00’a kadar uzatıldığını açıklanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine içtiması sonrası yaptığı açıklama ile 7 vilayette yasağın kaldırıldığını duyurdu. Evet seyahat yasağı kalkacak mı? Kişisel araçlarla seyahat yasağı ne devir kakacak? İşte merak edilen detaylar…

 

SEYAHAT YASAĞI KALKTI MI NE VAKIT KALKACAK? ŞAHSI ARAÇLARLA SEYAHAT KISITLAMASI NE HENGAM SONA ERECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kişisel araçlar da dahil olmak üzere 7 vilayette seyahat yasağının kaldırıldığını duyurdu.

İşte seyahat yasağı devam eden kentlerin listesi :

Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak vilayet hududu

7 KENTTE YASAK KALKTI

7 bölgede kentler arası seyahat kısıtlamasının kaldırıldığı açıklandı. İşte seyahat yasağı kaldırılan vilayetler;

Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin, Muğla

SEYAHAT YASAĞI UZATILDI MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile 24 bölge için kentler arası seyahat yasağı 15 gün vade ile yine uzatıldı.

THY’DEN AÇIKLAMA

Türk Hava Yolları dün bir açıklama yaparak “Değerli misafirlerimiz, Yeni koronavirüs (korona virüs) global salgını sebebiyle, resmi otoritelerce alınan kararlar ve sizlerin sıhhati için aldığımız tedbirler doğrultusunda tüm uçuşlarımız 28 Mayıs 2020 tarihine kadar durdurulmuştur. Değerlerimizle,” diye belirtti.

PEGASUS’TAN AÇIKLAMA

16-27 Mayıs 2020 İptal Olan Yurt İçi Seferlerinin Bilet Süreçleri Hakkında

Korona virüsü için alınan ek önlemler doğrultusunda 16.05.2020 tarihinden 27.05.2020 tarihine kadar tüm yurt içi seferlerimiz iptal edilmiştir.

25.03.2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinaden Koronavirüs (korona virüs) nedeniyle iptal olan seferler için bilet süreçleri aşağıdaki üzere düzenlenecektir.

Fiyatsız Açığa Alma:

İptal olan uçuşlarınızdan doğan fiyatsız açığa alma sürecinizi flypgs.com ve Pegasus Mobil Pratiği üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

– Biletinizi açığa almak fiyatsızdır.
– Açık biletinizi 1 yıl müddetle dilediğiniz rotada kullanabilirsiniz.
– Açık biletinizi kullanmadığınız takdirde uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra FIYATSIZ İADE hakkına sahip olursunuz.
– Açığa almış olduğunuz bileti yine kullanırken seçmiş olduğunuz yeni bilet ile eski biletiniz tıpkı fiyat sınıfında olduğu sürece bilet farkı alınmayacaktır.

Fiyatsız Değişiklik:

İptal olan uçuşlarınızdan doğan fiyatsız değişiklik sürecinizi flypgs.com ve Pegasus Mobil Pratiği üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

– 26 mart 2020 ve öncesinde alınan biletlerde cezasiz ve fiyat farkı ödemeden 27 Mart 2021 tarihine kadar dilediğiniz bir uçuşla degisiklik yapabilirsiniz.
– 26 mart 2020 tarihinden sonra alınacak biletlerde seferin iptal olması halinde değişiklik cezası ödemeden yalnızca varsa yeni biletle arasındaki fiyat farkını ödeyerek değişiklik yapabilirsiniz.
– Bilet değişikliği yaparken seçmiş olduğunuz yeni bilet ile eski biletiniz tıpkı fiyat sınıfında olduğu sürece bilet farkı alınmayacaktır.

Fiyatsız İade:

İptal olan uçuşlarınızdan doğan fiyatsız iade sürecinizi yalnızca 0 (850) 250 67 02 numaralı davet merkezimizi arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

– 25.03.2020 tarihinde yayınlanan SHY-Yolcu yönetmeliğine istinaden Koronavirüs (korona virüs) nedeniyle iptal olan seferler için iade ödemenizi karşılıklı uçuş yasakları kalktıktan 2 ay sonra alabilirsiniz.

Değerlerimizle,

Pegasus Hava Yolları

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı