GÜNDEM

Jandarma kaçak geçiş yapılan tarlalarda gece nöbette

Koronavürüs ile savaş kapsamında giriş ve çıkışlara kapatılan büyükşehirler arasındaki Tekirdağ’dan İstanbul’a giden ara yollar, jandarma ekiplerince toprak yığınlarıyla kapatıldı. Tekirdağ’a gelmek isteyenler, denetim noktaları ve jandarmanın kapattığı yollardan geçemeyince, ekili tarlaları kullanmaya başladı. Çiftçilerin traktörlerini kullandığı nahiyeler ile tarla içinde yeni yol yaparak buradan geçenler, ekili sahaları büyük zarar verdi. Araçların tarlalarına her geçen daha ziyade zarar verdiğini gören üreticiler de bu araçların geçtiği yolları kazıp, çukurlar açtı. Buna karşın geçmeye çalışanların olması üzerine Tekirdağ jandarma ekipleri, ortamda gündüz sürdürdüğü teftişlere gece de devam ediyor.

Marmara Ereğlisi Jandarma Komutanlığı ekipleri, gece yarısı tarlalara giden yolların giriş ve çıkışlarını tutarken, mütemadi araçla devriye vazifesini sürdürüyor. Yetkililer, tarlalar üzerinden kaçak geçmek isteyenlerin jandarma ekiplerini görünce geri döndüklerini belirterek, 24 saat tatbikin devam ettiğini söyledi.

MASKE VE SEYAHAT DOKÜMANI MURAKABESI

Öte yandan jandarma ve polis ekipleri, Tekirdağ girişinde kurulan pratik noktalarında maske ve seyahat evrakı denetimlerini sürdürüyor. Seyahat dokümanı olmayan sürücüler geri gönderilirken maske takmayan sürücülerde uyarılıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı