GÜNDEM

Çorum’da karantinadaki 314 kişi hanelerine gönderildi

Türkiye’ye dönmelerinin akabinde 14 Nisan’da Gençlik ve Spor Bakanlığının Çorum’daki İskilipli Atıf Öğretmen Yurdu’na yerleştirilen, Suudi Arabistan’da personel olarak çalışanlar ile umre için kutsal topraklara gidenlerden oluşan 314 kişinin 14 günlük karantina vadesi doldu.

Sıhhat hizmetlileri tarafından son defa denetimden geçirilen ve rastgele bir aksiliğe rastlanmayan vatandaşların memleketlerine uğurlanması hasebiyle yurt bahçesinde merasim düzenlendi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, yaptığı konuşmada, karantina müddetleri dolan vatandaşlara “geçmiş olsun” temennisinde bulunarak, “Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu düşünceli süreçte hiçbir vatandaşını gurbette, ele güne muhtaç etmeden vatanına getirdi, getirmeye de devam ediyor. Yolunuz açık olsun, sağ salim meskenlerinize dönünce bizleri de unutmayın.” diye konuştu.

Belediye Yöneticisi Halil İbrahim Aşgın da 314 kimseyi en uygun biçimde ağırlamaya çalıştıklarını lisana getirerek, “Artık sizler, bizim fahri hemşehrimiz oldunuz. Çorum halkı olarak sizleri en güzel biçimde misafir etmeye çalıştık. Çok şükür bu süreci problemsiz atlattık.” dedi.

Konuşmaların akabinde Çorum Belediyesince ramazan münasebetiyle hazırlatılan ve mahalleleri dolaşarak ilahiler ve diyaneti ezgiler seslendiren “Ramazan Tırı”ndaki sanatkarlar tarafından kısa bir konser verildi.

Karantina mühletleri dolan vatandaşlar da hem konaklama hem de hizmet kuralları binaenaleyh devlet büyükleri başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra 314 kimseyi 38 kente taşıyacak otobüsler, yurttan ayrıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı