GÜNDEM

CIA FETÖ’yü paraya boğdu

FETÖ ve elebaşı Fetullah Gülen hakkında 176 sahifelik hususî bir sayı hazırlayan Gerçek Hayat mecmuası, örgütün hangi mahfiller tarafından fonlandığını da evraklarıyla ortaya koydu. Mecmuada yayınlanan evraklara nazaran CIA, NATO ve siyonistler örgüte paralar aktardı. Gülen’in karanlık mahfillerle arasındaki para trafiği birinci olarak 1972 yılında sıkıyönetim komutanlığının hazırladığı raporlarda konum aldı. Raporda Gülen ve örgütü için şöyle denildi: “1966 dan sonra İzmir’de kendi fikrine nazaran örgütlenmeyle muhit edinmeye başladı. Maksadına ulaşmak için her şey mubahtır söylemini cemaatini empoze ederek değişik sivil topluluk örgütleri içerisinde sivrilmeye başladı. CIA ve MOSSAD vasıtası ile aktarılan paralarla 1970 yılında klasik ışıkçılardan ayrılarak kendi cemaatin oluşturmaya başladı.”

 

 

7 BASAMAKLI YAPILANMA

Raporda örgüt idare semasından da bahsedildi. 7 münferit kademeden oluşan yapılanma şöyle sıralandı: “1- İstişare heyeti ya da şura denilen 12 kimseden oluşan dimağ ekibi, 2-ülke, 3-bölge, 4-şehir, 5-esnaf, 6-semt, 7-ev seviyesinde sorumlulardan oluşmaktadır.”

 

 

DESTEKLENEN LİSTESİNE GİRDİ

Rapor bununla da kalmadı. Örgütün Amerika Birleşik Devletleri’nin desteklenenler listesine nasıl girdiğine de detayları ile mahal verildi: “Gülen örgütü bir yandan devlete şirin gözükerek gayri tarikat ve cemaatler tasfiyesini sağlamak için devlet organlarının kullanmaya başladı. Devlet organları da Fetullah Gülen’i kullanmaya başladı. Sıkıyönetim devrinde Edremit’te Manisa’da faaliyetlerine devam etmesi komutanlıkça desteklendi. Bu da Amerika Birleşik Devletleri ile MOSSAD’ın ‘bizatihi desteklenmesi gerekli örgütler’ listesinde gösterilmesine sebep oldu.”

NATO DA PARA AKTARDI

İhanet şebekesi FETÖ’nün memleketler arası kuruluşlarla akçeli işleri yalnızca MOSSAD ve CIA ile sonlu kalmadı. Gerçek Hayat’ın yayınladığı evraka nazaran NATO 1976 yılında Türkiye’deki 120 gazeteci, işadamı ve kimi diyanet adamlarına para yardımında bulundu. Türkiye’nin NATO’daki resmi temsilcisi mason Orhan Arıman üzerinden banka havalesi formunda ödenen bu paraların vergiden muaf olduğuna dair resmi yazı çıkarıldı. NATO’dan milyonlarca dolar alan şahıslardan biri de Fetullah Gülen’di.

PARA DOLU ÇANTA ALIYORDU

Gülen, siyonistleri de pas geçmedi. Onlardan yüklü ölçüde paralar aldı. 1972 Gülen’in şerli tarafını fark eden gezici vaiz Salih Cemal Esirger, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bir mektup yazarak Gülen yapılanması konusunda ikazlarda bulundu. Esirger mektubunda şunları kaydetti: “Gülen Yahudi cemaatiyle kişisel münasebetler içerisinde, haftada iki kere içtima yapıyor. Yahudi cemaatinden olduğu söylenen Ekrem isimli şahıstan çanta içerisinde para aldığını söz etmiştir. Kendini Mehdi ilan eden bu şahsın ajan üzere çalıştığını belirtmeden geçemeyeceğim.”

Ermeni lobisinin değirmenine su taşıdı

Fetullah Gülen, Türkiye’ye karşı faaliyetler yürüten mahfillerle bâtın yahut açıktan ittifaklar kurdu. Bu ittifaklarını güçlendirmek için Türkiye aleyhine adımlar atmaktan da çekinmedi. Bu adımlardan birisi Fetullah Gülen’in Ermeni Patrik Şinork Kalusyan’a yazdığı mektup oldu. Kişisel sayıda yayınlanan dokümana nazaran, terörist Fetullah Gülen Kırklareli vaizliği yaptığı periyotta 6 Mayıs 1965 yılında yazdığı mektupta evvel dinler arası diyalog bildirileri verdi, akabinde kelamı 1915 hikayelerine getirdi.

MÜSLÜMAN GEÇİNEN CAHİLLER

O yıllarda Ermenilere ‘soykırım’ uygulandığını sav eden Gülen şunları kaydetti: “Çocukluk ve meslek hayatımda tanıdığım birçok Ermeni aile ve şahsiyet vardır. 1915 yılında Ermenilere yapılan büyük soykırımını lanetle yad etmeden geçemeyeceğim. Öldürülen, katledilen kişilerin içerisinde ne kadar büyük kişilerin bulunduğunu derin bir hassasiyetle okuyor, onları değer ile anıyorum. Peygamberimiz’in Hz. İsa Aleyhisselam’ın evlatlarının Müslüman geçinen cahil kişiler tarafından katledilmesini esefle kınıyorum…”

PATRİK GÜLEN’İ ŞAD ETTİ

Gülen’in bu mektubu Ermeni Patrik’i çok mutlu etti. Gülen’e mektup yazan Kalusyan, Türkiye’ye bu türlü vaizlere muhtaçlık olduğunu söz etti. Patrik, ‘Pek muhterem Fetullah Gülen’ hitabıyla başlayan, ‘Duacınız Şinork Kalusyan’ diyerek sonlanan mektubunda şunları kaydetti: “Aziz yurdumuzda sizin üzere yanlışsız düşünen ve gerçek muhakeme eden kıymetli vaizlerimiz bulundukça kardeşlik bağlarının payidar olacağına imanım kavidir.”

Yenişafak

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı