GÜNDEM

Bingöl’de 30 gün sonra olumlu vakalar görüldü

Korona virüsle uğraş kapsamında “Evde Kal” davetine uyulmasıyla son bir aydır yeni vakanın görülmediği Bingöl’de, kent dışından 4 günlük kısıtlama öncesi bayram için kente gelen kimi kimselerin testi müspet çıktı. Bunun üzerine Vilayet Sıhhat Müdüriyetine bağlı filyasyon ekipleri meydanda çalışma yaptı. Yapılan çalışma ile yeni vakalar ile birlikte temas ettiklerinin denetim altına alındığı öğrenildi. Kısıtlama öncesinde kente gelenlerin 14 gün vadeyle kimseyle temas etmemesi istenirken, bayram sonrasında da önlemin elden bırakılmamasının değerli olduğu vurgulandı.

Son bir aydır yeni vakaların olmadığını lakin kent dışından gelen vatandaşların birkaçının testinin olumlu çıktığını belirten Vilayet Sıhhat Yöneticisi Uzm. Dr. Mehmet Emin Gündoğdu, vakaların ve temasların denetim altına alındığını söyledi. Gündoğdu, “Pandemi sürecinde tüm sıhhat çalışanlarımızın göstermiş olduğu uğraşla son bir aydır salgın vilayetimizde denetim altında tutulmuştu lakin kent dışından gelen vatandaşlarımızla birlikte son birkaç gündür maatteessüf kısmi artışlar görülmekle bir arada, bunlar da filyasyon ekiplerimizin ve hastane çalışanlarımızın ağır bir çabasıyla tekrar denetim altında tutulmuştur” dedi.

Bayram sonrasında da önlemlere uyulması gerektiğinin altını çizen Gündoğdu, “Bayram sonrası da vatandaşlarımızın denetimli toplumsal aralık ve önlemlere uymasıyla salgın denetim altında tutulabilir, istenilen seviyede salgını götürebiliriz. Bilhassa 1,5 metre kuralına uyulması ve maske takılmasına dikkat edilmesi kural ve bizler için önemli” tabirlerini kullandı.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı