GÜNDEM

‘Amerika Birleşik Devletleri’den YPG’ye tıbbi yardım’ argümanlarına ait AKP’den birinci açıklama

AKP Umum Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Kurtulmuş, Amerika Birleşik Devletleri’den YPG’ye sıhhat yardımı argümanıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Numan Kurtulmuş’un açıklamaları şöyle:

* Amerika Birleşik Devletleri’nin terör örgütü YPG’ye maske gönderdiğine dair bir haber var lakin teyit edilmiş bir şey değil. Lakin şunu söyleyeyim; herkes kendi tıynetinde olanı ortaya koyar. Bu temel bir kuraldır; kişiler tıynetlerini asla değiştiremezler. Bizim tıynetimizde merhamet vardır, vefa vardır, yardımlaşma vardır.

* Biz New York’taki kişilerin sapır sapır döküldüklerini, ceset torbalarının yollarda olmalarını, hele hele bunların birçoğunun da fakir mahallelerin kişilerini gördüğümüz, bildiğimiz her haber programından sonra içimiz burkuldu. Biz insanlık olarak yardım ettik, şayet Amerika Birleşik Devletleri hükümeti de bir biçimde terör öbeklerine yardım yapıyorsa onlar da tıynetinde olanları yapıyorlar.

* Maskeyi bırakın, umarız oradaki terör kümelerini destek vermeyi sürdürmezler. İnsanlığımızı gösteriyoruz, bu türlü bir şey varsa bundan rahatsız olduğumuzu tabir ediyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı