GÜNDEM

10 bin lira kredi başvuru sonuç sorgulama! Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası..

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında orta ve düşük gelir grubunda yer alan vatandaşlara destek sağlamak amacıyla Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından 10.000 TL’ye kadar, 6 ay ödemesiz olacak şekilde, 36 aya kadar vadeli, eşit taksitli ve aylık %0,49 faiz oranına sahip kredi başvurularını yapan vatandaşlar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Başvuru yapmayanlar için ise; başvurular devam etmektedir. Peki 10 bin lira kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

 

10 BİN TL KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından verilen 36 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz Bireysel Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuru şartları açıklandı. İhtiyaç kredisinden aylık hane halkı geliri 5 bin lira ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensupları ve diğer vatandaşlar yararlanacak. Kredi tutarı, 3 bin, 5 bin, 7 bin 500 ve 10 bin TL seçenekleri ile değişiklik gösteriyor.

 

GERİ ÖDEME NASIL OLACAK?

5.000 TL KREDİ: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 TL ödenecek.

7.500 TL KREDİ: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 TL ödenecek.

10.000 TL KREDİ: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 TL ödenecek.

10 BİN LİRA KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

10 bin lira kredi başvurusu ile temel ihtiyaç destek kredisi imkanından faydalanmak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden başvuru ekranını araştırmaya devam ediyor. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank aracılığıyla yapılabilecek olan 10 bin lira kredi başvurusu, bankaların internet sitesi üzerinden de kolayca sorgulanabiliyor.
Başvuru yapan hanenin gelir durumunun incelenmesi ile birlikte hesaplara tahsis edilen 10 bin TL temel ihtiyaç destek kredisi, başvuru ve sorgulama ekranı aracılığıyla takip ediliyor. 6 ay ödemesiz olarak çekilecek olan kredi tutarı, 3 bin, 5 bin, 7 bin 500 ve 10 bin TL seçenekleri ile alınabiliyor.

HALKBANK DESTEK KREDİSİ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

VAKIFBANK DESTEK KREDİSİ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

ZİRAAT BANKASI DESTEK KREDİSİ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

KREDİ BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında, temel ihtiyaç kredi başvuru sonuçları neticelendirilecek. Kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup, müşteriler kredi tutarını ATM’lerden çekebileceklerdir. Kredi başvurusunda bulunan ve durumunu merak eden vatandaşlar için sorgulama ekranı şu şekilde olacak;

VAKIFBANK DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

ZİRAAT BANKASI DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SORGULAMA EKRANI

HALKBANK (başvurularını sorgulamak için Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak; Krediler, Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama Başvurularıma Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımları)

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı